Félidőben a „Nyerjünk Együtt” program

nyerjunk egyutt szegedFélidejéhez érkezett a Progress Vállalkozásfejlesztő Alapítvány „Nyerjünk együtt!” Esély a megváltozott munkaképességűek sikeres foglalkoztatásáért című projektje. A program célja, hogy megkönnyítse a megváltozott munkaképességűek számára a megfelelő munkahely megtalálását, a munkaadók pedig ahhoz kapnak segítséget, hogy az egyes munkakörökbe olyan megváltozott munkaképességű személyt választhassanak, akit hosszútávon tudnak foglalkoztatni.

 

A projekt az Új Széchenyi Terv keretében, a magyar állam és az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszírozásával közel 110 millió forintból valósul meg.

A program 2013 májusában kezdődött. Elsőként 40 önként jelentkező megváltozott munkaképességű személy számára indult el az önmenedzsment képzés. A résztvevők többségének kezdeti bizonytalanságát a felkészült trénerek gyorsan feloldották, közben a stressz és változáshelyzetek kezelésére is felkészítették őket. A cél az önértékelés erősítése volt, hogy később a munkaerő-piacon is képesek legyenek helytállni.
A képzés végén 18 személyt választottak ki, akik 2014. január óta egy 380 órás virtuális asszisztensképzésen vesznek részt. Ennek keretében fejleszthetik többek között digitális kompetenciáikat annak érdekében, hogy a jövőben akár távmunkában is végezhessenek irodai munkát.
A későbbi álláskeresés megkönnyítésére a projekt honlapján elérhetők olyan online képességfelmérő tesztek, amelyek segítségével bárki maga is felmérheti, hogy a munka világában vagy a magánéletében melyek az erősségei vagy éppen melyek a fejlesztendő kompetenciái.
A pályázat keretében kialakítottunk egy 60m2-es teljes körűen akadálymentesített oktatótermet, kiszolgáló helyiségekkel együtt. Így a képzéseket és a hallgatók által igényelt klubfoglalkozásokat méltó helyen tarthatjuk.

A hasonló projektekhez képest a szervezők egy új elemet hoztak be a megváltozott munkaképességűek sikeres munkába állításának elősegítésére. A „Nyerjünk együtt!” programban a vállalkozások is segítségre számíthatnak. Az elmúlt hónapokban 10 fő auditor képzése történt meg. Ezek a szakemberek még a megváltozott munkaképességű dolgozók munkába állása előtt segítik a munkaadókat olyan munkakörök kiválasztásában, ahol a leendő alkalmazott képességeinek figyelembevételével 100 %-os hatékonyságú munkát tud végezni. Ha az adott munkakör elvárásai és a foglalkoztatott személy adottságai egyeznek, akkor a megváltozott munkaképességűek hamarabb integrálódnak a munkahelyi közösségbe és a fluktuáció is csökken.

Több Csongrád megyei cégnél már meg is történt az egyes munkakörök auditálása. Hamarosan befejeződik egy olyan szoftver kidolgozása, amelynek használata nagymértékben megkönnyíti a vállalkozások számára megváltozott munkaképességű személyek kiválasztását. A program segítséget fog nyújtani annak eldöntésében, hogy a jelentkező alkalmas-e egy adott pozíció betöltésére, illetve ha eltérő ismeretekkel, készségekkel, képességekkel rendelkezik, akkor van-e a vállalatnál olyan munkahely, amelyet a jelentkező betölthet.-

A projekt időtartama alatt ingyenes auditori szolgáltatást vehetnek igénybe az érdeklődő vállalkozások. Egy alapos átvilágítás során megtudhatják például, hogy az adott munkahely mennyire alkalmas fogyatékkal vagy megváltozott munkaképességgel élő személyek foglalkoztatására. Emellett a vállalatok vezetői és alkalmazottai érzékenyítő képzéseken vehetnek részt.

A Progress Vállalkozásfejlesztő Alapítvány továbbra is várja álláskereső megváltozott munkaképességű személyek jelentkezését. Meglévő és fejlesztés alatt álló eszközeinek segítségével a jövőben támogatást nyújt a jelentkezőknek a megfelelő munkahelyek kiválasztásában.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük